PAGALBINIO APVAISINIMO KONSULTACIJOS
​ SPERMOS TYRIMŲ IŠAIŠKINIMAS ​​EMBRIOLOGO PATARIMAI ​ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS ​NUOTOLINIU, INTERNETU, VIRTUALIAI

    
MEDIKAMENTAI NAUDOJAMI STIMULIACIJAI


Medikamentų naudojimas nevaisingumo gydymui ir in vitro apvaisinimui yra reguliari ir normali šio proceso dalis, jie naudojami tam, kad padėtų jūsų kūnui pasiruošti gydymo procedūros metu išgauti kuo daugiau ir kuo sveikesnių kiaušinėlių iš kiaušidžių. Kiekvienas jus gydantis reprodukcinės medicinos scecialistas pats pagal jūsų organizmo poreikį pritaiko jums reikalingus vaistus. SEKANTYS MEDIKAMENTAI NAUDOJAMI KIAUŠIDŽIŲ STIMULIACIJAI: Klomifeno citratas (Clomiphene citrate): yra dvi rūšis šio medikamento. Clomid®’as ir Serophene®’as abu yra tablečių pavidalo, naudojami per burną, dažniausiai ovuliacijai stimuliuoti moterims, kurios turi nereguliarius mėnesinių ciklus ar ilgus ciklus. 
​​Stebimi šie šalutiniai poveikiai: Padidėjusi rizika daugiavaisio neštumo. Padidėjusi rizika persileidimo. Karščio mušimas, pykinimas, krūtinės tempimas. Galvos skausmas, neryškus matymas. Depresijos simptomai, nuotaikos kaita. Kiaušidžių cystos, diskomfortas dubenyje.  

​Sintetinis žmogaus choriono gonadotropinas (hCG) (Synthetic Human Chorionic Gonadotropin): Intra raumeninės injekcijos vaistas yra naudojamos sukelti galutinius brendimo pokyčius kiaušinėliuose ir paruošti juos išpunktavimui. Bendriniams hCG medikamentams priklauso: 

​Pregnyl®’as, Profasi® ir Novarel®’is. Nėra žinoma šalutinių efektų. 

​Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) (Follicle Stimulating Hormone): Injekcija yra skyriama po oda, kad aplinkkeliu veiktų pogumburio ir hipofizės liaukas, kurios tiesiogiai stimuliuotų folikulų augimą kiaušidėse. Bendriniams FSH medikamentams priklauso: Fertinex’as®, Follistim’as®, ir Gonal’is-F®. 
​Galimiems šalutiniams poveikiams priklauso: Padažnėjęs daugiavaisis nėštumas. Padažnėjęs persileidimas ir priešlaikinis gimdymas. Krūtų jautrumas, patinimas, išbėrimas injekcijos vietoje. Nuotaikų kaita ar depresijos požymiai. Hiperstimuliacijos sindromas, kuriam priklauso padidėjusios kiaušidės, pilvo skausmas ir pūtimas.  

​Žmogaus menopauzės gonadotropinas (hMG) (Human Menopausal Gonadotropins): Injekcinis medikamentas, kuris turi lygias dalis FSH (folikulus stimuliuojančio hormono) ir LH (liuteinizuojančio hormono) arba hCG (žmogaus chorioninio gonadotropino) kaip LH pakaitalo. Skiriamas stimuliuoti kiaušides, kad jos pagamintų daugiau kiaušinėlių vieno ciklo metu. Bendriniams hMG medikamentams priklauso: Humegon®’as, Pergonal®’is, ir Repronex®’as. Šie medikamentai yra vieni stipriausių ovuliacijai sukelti šiuo metu naudojamų medikamentų. Šalutiniai poveikiai tokie patys kaip ir naudojant FSH, kurie paminėti aukščiau. 

​Bromkriptinas (Bromocriptine) ir Kabergolinas (Cabergoline): Per burną naudojami medikamentai, sumažinti perdideliam prolaktino kiekio išsiskyrimui iš hipofizės. Gamintojo pavadinimu bromkriptinas yra Parlodel®’is ir gamintojo pavadinimas kabergolinui yra Dostinex®’as. Šalutiniai poveikiai: Pykinimas, vėmimas, nosies užgulimas. Galvos skausmas, svaigimas, alpimas. Sumažėjęs kraujo spaudimas.  

​Gonodotropiną atpalaiduojantis hormonas (GnRH) Gonadotropin-Releasing Hormone (GnRH): Naudojams kaip injekcija. Stimuliuoti LH ir FSH išsiskyrimui iš hipofizės. Bendriniu pavadinimu GnRH naudojami medikamentai: Factrel®’is ir Lutrepulse®’as. Šalutiniams poveikiams priskiriama:
Lengvas padidėjimas daugiavaisio nėštumo.
Vidutiniška hiperstimuliacija, kuriai priklauso padidėjusios kiaušidės, pilvo skausmas ir pūtimas.
Galvos skausmas ir pykinimas.

​SEKANTIS MEDIKAMENTAI NAUDOJAMI IŠVENGTI ANKSTYVOS OVULIACIJOS. GnRH Agonistai (Analogai)(Agonists (Analogs): Yra dviejų tipų medikamentai. Tai Lupron®’as ir Zoladex®’as skiriami injekcijomis į poodį ir Synarel®’is – purškalo pavidalu į nosį. Šie medikamentai naudojami sudaryti galimybę organizmui pagaminti didesnį skaičių kokybiškų kiaušinėlių. Šie medikamentai taip pat sukurti tam, kad užkirsti kelią hormonų antplūdžiui ciklo viduryje, kuris gali būti rezultatas nutraukto stimuliacijos ciklo.
​Šalutiniai poveikiai. Karščio pylimas Galvos skausmas Nuotaikų kaita Nemiga Vaginos išsausėjimas Krūtinės padidėjimas Skausmingi lytiniai santykiai Kaulinio audinio retėjimas 

​GnRH Antagonistai (Antagonists): Šie medikamentai- Antagon®’as ir Cetrotide®’as, yra injekciniai vaistai veikiantis nuo trijų iki keturių dienų. Šie medikamentai veikia kaip antagonistai reguliuodami gonadotropino išsiskyrimą ir padeda išvengti priešlaikinės ovuliacijos. Šalutiniai poveikiai tokie patys kaip ir prie GnRH (Agonistų).

​KITI MEDIKAMENTAI NAUDOJAMI PADIDINTI VAISINGUMO GYDYMO GALIMYBES. Medrolas (Medrol): Tai steroidas naudojamas kiekvieną dieną, keturias dienas ciklo eigoje, tam, kad pagelbėti embriono implantacijai (įsitvirtinimui).  

​Doksiciklinas (Doxycycline): Per burną naudojamas antibiotikas, skiriamas moters partneriui prieš moters apvaisinimo ciklo pradžią, kad sumažinti bakterijų skaičių, kurios gali būti rastos spermoje. Šis medikamentas taip pat skiriamas ir moteriai, kad sumažinti infekcijos patekimo galimybę folikulų punkcijos ir kiaušinėlių išsiurbimo procedūros metu.  

​Progesteronas (Progesterone): Skiriamas kiekvieną dieną, pradedant praėjus dviem dienom nuo folikulų punkcijos ir nutraukiamas, kada jau pati placenta gamina pakankamą kiekį progesterono. Progesteronas gali būti skiriamas kaip vaginalinis gelis, vaginalinės žvakutės ar tiesiog tablečių pavidalu.  

​Papildai (Supplements): Daugelis porų naudoja nereceptinius vaisingumui stiprinti papildus, kuriuos sudaro vitaminai, mineralai, antioksidantai ir/arba natūralios žolelės, kurios padeda palaikyti reprodukcinę sveikatą.

© PigiosSvetaines.lt